Na návštěvě v Piemonte

My v Bibliotece del vino často navštěvujeme svá vinařství. Tentokrát jsme se vydali do Piemonte, regionu, který se nachází na jih od Milána. Po příletu jsme se autem přesunuli do městečka Alba, které by se dalo označit za hlavní město oblasti, kde se dělají legendární Italská vína Barola a Barbaresca. Pokud si tam chcete dát dobrou večeři, určitě zavítejte do restaurace Enoclub, kde mají ty nejlepší bílé lanýže v okolí. Druhý den pak můžete zaskočit do bistra Trattoria del Bollito, které se specializuje na vařená masa. Piemonte však není jen Alba. Doporučujeme se autem vydat na jih od Alby, kde se rozkládají krásné vinice, kde povětšinou roste Nebbiolo, hrozen, ze kterého se dělá Barolo. My jsme navštívili vinařství Monchiero, kde můžete ochutnat, jak chutnají tradiční barola, například Montanello (máme i v Bibliotece:)) Pak jsme se vydali do městečka Castiglione Faletto, kde se nachází restaurace s jedinečným výhledem Cantina Comunale. Po zbytek dne jsme pak jezdily po okolí a obdivovali krásy regionu, který by měl každý pravý milovník vína alespoň jednou za život navštívit:)

25 zobrazení

​ÚT - PÁ: 11:30 - 20:00