Kam v Toskánsku?

Biblioteca byla opět na cestách: tentokrát jsem během dvou dnů navštívili naše vinaře, například Fattoi, a při té příležitosti mohli vidět několik krásných panoramat a navštívit pár hodně dobrých restaurací.

Když budete v regionu Toscana, rozhodně navštivte městečko Montelpulciano s pravděpodobně nejkrásnějším výhledem na okolní kopce. V Montelpulcianu si zajděte na kafíčko do secesního Cafe Polizano a poté do domácí restaurace La Pentolaccia, kde mají božská, dlouho vařená masa. K tomu lahvinku nějakého vyzrálého Nobile di Montelpulciano a rázem se ocitnete v sedmém nebi.

Pak se můžete přesunout do Montalcina, kde můžete přespat v nějakém z místních hotýlků. Doporučujeme ty v centru s výhledem! Poblíž Montalcina se nachází mnoho dobrých vinařů, my doporučujeme Fattoi. Na náměstíčku je nicméně vinárna, kde můžete po malých skleničkách ochutnat desítky brunel. Po půl hodině a dvaceti skleničkách se tak stanete naprostým expertem na tato lahodná vína;) Večeři si pak můžete dát buď v Drogeria a Locanda Franci a nebo v pizzerii Il Grifo.

Toskánsko toho samozřejmě nabízí mnohem více, my také miluje oblast Chianti Clasicco, o té ale až někdy jindy:)

Biblioteca del vino

20 zobrazení