VÍNO

JE NÁŠ SVĚT

  • Facebook
  • Instagram

Víno pro nás není pouze tekutina, která má dobře chutnat. Pro nás je to věc, který ovlivňuje mnoho aspektů života těch, kteří ho dělají, kteří ho prodávají a kteří ho pijou. Víno však ovlivňuje i krajinu a architekturu. Proto je naší vizí ukázat našim zákazníkům celý svět vína v jeho nekonečné komplexnosti. Nabízet špičkové produkty je pak pro nás samozřejmost.

Bibliotecu del vino jsme založili v roce 2009. V té době se v České Republice dalo dobré víno od malých vinařů koupit velmi těžce a to jsme chtěli změnit. Proto jsme se rozhodli začít dovážet vina, avšak pouze ta, která jim chutnají a která se odlišují od supermarketového mainstreamu.  Díky doporučení několika italských přátel jsme se hned od začátku dostali k výborným vinařům, pro které znamená víno vše a které ho dělají s láskou. Najít dobrého vinaře je velmi složité, Biblioteca del vino však měla štestí.

Abychom lépe mohli naplnit naši vizi, otevřeli jsme v Holešovicích v roce 2012 vinný bar a vinotéku. Její jméno Biblioteca del vino odkazuje na stěnu, kde máme vystavena všechna vína, která dovážíme. Když Bibliotecu navštívíte, podobně jako v knihovně si vyberete tu knížku, tedy víno, na kterou máte chuť. V Bibliotece je pro nás důležité, abyste si vybral vinaře, který je vám sympatický a víno, které vám chutná. Proto se o vás vždy při výběru postaráme a rádi si s vámi popovídáme. A nejen o víně;)

V roce 2020 Biblioteca do České Republiky začala dovážet italský řemeslný nábytek, který je určen primárně pro milovníky vína, neboť umožňuje vystavit si jejich vína. To dále přispělo k naplnění naší vize.

Napište nám

Komunardů 32, Praha 7

info@biblioteca.cz  |  Tel: +420606060227

​ÚT - PÁ: 11:30 - 20:00

  • Facebook
  • Instagram