VÍNO

JE NÁŠ SVĚT

Víno pro nás není pouze tekutina, která má dobře chutnat. Pro nás je to věc, který ovlivňuje mnoho aspektů života těch, kteří ho dělají, kteří ho prodávají a kteří ho pijou. Víno však ovlivňuje i krajinu a architekturu. Proto je naší vizí ukázat našim zákazníkům celý svět vína v jeho nekonečné komplexnosti. Nabízet špičkové produkty je pak pro nás samozřejmost.

Bibliotecu del vino jsme založili v roce 2009. V té době se v České Republice dalo dobré víno od malých vinařů koupit velmi těžce a to jsme chtěli změnit. Proto jsme se rozhodli začít dovážet vina, avšak pouze ta, která jim chutnají a která se odlišují od supermarketového mainstreamu.  Díky doporučení několika italských přátel jsme se hned od začátku dostali k výborným vinařům, pro které znamená víno vše a které ho dělají s láskou. Najít dobrého vinaře je velmi složité, Biblioteca del vino však měla štestí.

Abychom lépe mohli naplnit naši vizi, otevřeli jsme v Holešovicích v roce 2012 vinný bar a vinotéku. Její jméno Biblioteca del vino odkazuje na stěnu, kde máme vystavena všechna vína, která dovážíme. Když Bibliotecu navštívíte, podobně jako v knihovně si vyberete tu knížku, tedy víno, na kterou máte chuť. V Bibliotece je pro nás důležité, abyste si vybral vinaře, který je vám sympatický a víno, které vám chutná. Proto se o vás vždy při výběru postaráme a rádi si s vámi popovídáme. A nejen o víně;)

V roce 2020 Biblioteca do České Republiky začala dovážet italský řemeslný nábytek, který je určen primárně pro milovníky vína, neboť umožňuje vystavit si jejich vína. To dále přispělo k naplnění naší vize.

Kavárna: St-Pá 11:30 až 14:30